سند حاضر قرارداد حقوقی و لازم‌الاجرا بین کاربر سایت («شما» و یا «کاربر» و یا «خریدار») و مجموعه هیروباکس است.

هیروباکس طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون تجارت الکترونیکی و قانون حمایت از حقوق مصرف­ کننده فعالیت می‌کند. 

درصورتی‌که کاربر قصد عضویت و استفاده از خدمات سامانه هیروباکس را داشته باشد، لازم است متن قوانین و مقررات («قرارداد») را به نحو کامل مطالعه و سپس اقدام به استفاده از وب ­سایت و یا عضویت در آن نماید.

استفاده از سایت هیروباکس، اقدام به عضویت، اقدام به ورود کاربر به وب‌سایت، و استفاده از سایر خدمات ارائه‌شده، به معنای آگاه بودن از قرارداد و قبول مفاد و شرایط آن است. 

کاربر همچنین می ­پذیرد که رابطه بین هیروباکس و ایشان توسط این قرارداد سامان داده شود و هرگونه تراکنش مالی و غیرمالی بین طرفین تحت پوشش این قرارداد خواهد بود. لذا درصورتی‌که موادی از این قرارداد یا کلیت آن مورد توافق کاربر نباشد، حق استفاده از خدمات هیروباکس را ندارد. 

این توافق بر اساس ماده ۵ قانون تجارت الکترونیک و ماده ۱۰ قانون مدنی تنها مرجع مورد قبول در روابط هیروباکس و کاربران خواهد بود.

۱- فروشگاه آنلاین: فروشگاهی بر بستر اینترنت که امکان فروش و ارائه محصولات، خدمات و دریافت وجه متقابل آن به‌صورت برخط و بلادرنگ از طریق آن میسر است.

۲- محصولات دیجیتال: کالاها و خدماتی که امکان ارائه و دریافت آن‌ها از طریق اینترنت وجود دارد.

سامانه (پلتفرم) هیروباکس: یک سرویس دهنده آنلاین است که از طریق آن می توانید از سایت های تحت پوشش هیروباکس فایل های گرافیکی (از قبیل عکس ، ویدیو ، فونت و …) مدنظر خود را تحت شرایط قید شده دانلود کنید و هیروباکس ارائه دهنده محصول نیست و صرفا یک سرویس واسط و کمک کننده برای دانلود از سرویس های تحت پوشش خود می باشد و تنها موردی که به عنوان محصول قابل فروش در هیروباکس است، هیروشارژ می باشد.

۳- کاربر: هر شخص حقیقی یا حقوقی است که از سامانه هیروباکس استفاده می‌کند. اشخاص با ثبت‌نام در سامانه هیروباکس و فشردن دکمه ثبت‌نام (ورود) اعلام می‌کنند که کلیه مفاد قرارداد را مطالعه کرده و بر اساس آن اقدام به بهره‌برداری از سامانه هیروباکس می‌نمایند.

خریدار: کاربری است که به‌عنوان شخص حقیقی یا حقوقی، اقدام به ثبت سفارش و پرداخت هزینه محصولات مورد عرضه (شارژ حساب کاربری خود) در سامانه هیروباکس می‌نماید.

۴- حساب کاربری: حساب کاربری کاربر در سایت به آدرس https://www.herobox.ir که کاربر از طریق این حساب می‌تواند میزان موجودی حساب کاربری ، فایل های دانلود شده و لیست تراکنش های خود را مشاهده کند. مشخصات کاربر در آنجا ثبت‌شده و قابل‌ ویرایش و بروز رسانی است.

۵- شارژ الکترونیکی: یک محصول الکترونیکی (معمولاً مختص همان فروشگاه آنلاین) است که کاربران با خرید و پرداخت مبلغ آن از طریق درگاه‌های بانکی موجودی کیف پول خود را افزایش می‌دهند. ممکن است با خرید شارژ الکترونیکی، مبلغی نیز به‌عنوان جایزه به کاربر (مشتری) اختصاص می‌یابد. (امکان افزایش شارژ برای مدیر سیستم نیز مهیا است)

۶- هیروشارژ (معادل شارژ الکترونیکی): هیروشارژ واحد پولی مختص به هیروباکس می باشد و برای افزایش اعتبار حساب کاربری و ایجاد امکان دانلود از سرویس های تحت پوشش هیروباکس استفاده می شود.

۷- سرویس های تحت پوشش: هیروباکس در حال حاضر امکان دانلود فایل از سایت های ui8.net , freepik.com , envatoelements.com را به کاربران خود می دهد.

تراکنش(ها): بخشی از حساب کاربری کاربر است که امکان مشاهده گزارش مصرف های هیروشارژ و مراتب و دفعاتی که حساب کاربری خود را شارژ کرده است به کاربر می دهد.

۸- کارت هدیه: کدی است که توسط هیروباکس ایجاد و ثبت می شود. هر کارت هدیه ویژگی هایی چون مدت زمان اعتبار کارت هدیه ، مدت زمان اعتبار استفاده از هیروشارژ هدیه، مبلغ هیروشارژ هدیه، تعداد کاربران مجاز به استفاده از کارت هدیه و سرویس های مجاز به استفاده با اعتبار هدیه را شامل می شود.

۹- ثبت کارت هدیه: در حساب کاربری کاربر بخشی با این عنوان وجود دارد که می تواند در صورت دارا بودن کارت هدیه دارای اعتبار زمانی و مبلغی، کد مخصوص آن را وارد کند و طبق ویژگی های هر کارت هدیه حساب کاربری کاربر شارژ شود. 

تعرفه هیروباکس: هر کدام از سرویس های تحت پوشش هیروباکس ، انواع مختلفی از فایل ها را شامل می شوند که هر کدام از فایل ها بر اساس نوع و سرویسی که این فایل را ارائه می دهد، قیمت متفاوتی دارند که کاربران با مراجعه به سایت هیروباکس می توانند تعرفه های موجود در هیروباکس را ملاحظه کنند.

۱۰- تحویل فایل: پس از اینکه کاربر لینک صفحه ی فایل مورد نظر خود را در قسمت دانلود فایل هیروباکس قرار می دهد، در صورت عدم وجود مشکلات فنی و زیرساختی، بر اساس نوع فایل و تعرفه ها، میزان اعتبار مورد نیاز از هیروشارژ های کاربر کسر می شود و لینک دانلود فایل درخواستی در زمان حداکثر یک ساعت  در اختیار کاربر قرار میگیرد.

۱۱- درگاه پرداخت: یک سرویس تجارت الکترونیک است که کارت‌های بانکی را برای پرداخت جهت فروشگاه‌های آنلاین و سنتی پردازش می‌کند. درگاه پرداخت انتقال اطلاعات کلیدی بین پورتال پرداخت وب‌سایت هیروباکس به پردازنده/بانک را تسهیل می‌کند.

۱- با توجه به این مفاد قرارداد حاضر، هیروباکس حق استفاده غیر انحصاری، قابل‌فسخ و غیرقابل‌انتقال از سامانه هیروباکس را به («کاربر») اعطا می‌کند. کلیه حقوق، مالکیت و منافع سامانه هیروباکس در مالکیت انحصاری هیروباکس است.

۲- کاربر می‌پذیرد صرفاً استفاده‌کننده سامانه هیروباکس است و لذا هیچ‌گونه رابطه استخدامی، پیمانکاری و مشارکت و نظایر آن با هیروباکس را ندارد و بدین سبب نمی‌تواند مدعی حقی گردد.

قرارداد حاضر به مدت یک سال از تاریخ ثبت نام کاربر در سامانه هیروباکس است. در صورتی که طبق بخش “و- قطع خدمات و مسدود کردن حساب کاربری”، حساب کاربری مسدود نگردد، قرارداد به صورت خودکار به صورت یک ساله تمدید خواهد شد.

کاربر تضمین می‌نماید که به‌عنوان اصیل و نه به نمایندگی از شخص دیگر از پلتفرم هیروباکس استفاده می‌کند. لذا درصورتی‌که به نمایندگی از شخص دیگری درصدد استفاده از پلتفرم هیروباکس باشد، بدین‌وسیله تضمین می‌نماید که حق پذیرفتن شرایط و مفاد قرارداد حاضر به نمایندگی از شخص موصوف را دارد.

۱- برای استفاده از خدمات سامانه هیروباکس بایستی هر کاربر، اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی یک حساب کاربری ایجاد نماید.

۲- کاربر مطلع است صرفاً اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند حق استفاده از سامانه هیروباکس و خرید محصول را دارا هست. لذا درصورتی‌که کاربر زیر ۱۸ سال سن داشته باشد، صرفاً از طریق والدین یا قیم قانونی خود می‌تواند حساب کاربری داشته باشد.

۳- کاربر می‌پذیرد اطلاعات خواسته‌شده در زمان ثبت‌نام و خرید محصول را به‌صورت صحیح و به‌روز وارد کنند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام‌شده شخص کاربر است. در صورت اثبات خلاف این موضوع، هیروباکس مجاز به پیگیری قضایی نزد مراجع ذی‌صلاح است. همچنین در صورت ایجاد تغییر در اطلاعات، کاربر ملزم به تغییر و به‌روزرسانی اطلاعات است، در غیر این صورت تا زمان به‌روزرسانی اطلاعات، اطلاعات قبلی مبنای عمل قرار می‌گیرد.

۴- کاربر موظف است صرفاً با شماره همراه و ایمیل متعلق به خود نسبت به ثبت‌نام در سامانه هیروباکس اقدام نماید.

۵- هر شخص صرفاً می‌تواند یک حساب کاربری داشته باشد.

۶- در زمان ثبت‌نام، کاربر شماره همراه خود را وارد می کند و در صورت ثبت ایمیل و رمز عبور، ایمیل و کلمه‌ی عبور خود را تعیین می‌نماید. دسترسی به شماره همراه به معنای مالکیت حساب کاربری است و مسئولیت حفظ محرمانگی اطلاعات حساب کاربری و تغییر شماره همراه پیش از سلب امتیاز از مالک آن، بر عهده صاحب اطلاعات است. مسئولیت هرگونه اتفاقی که در نتیجه غفلت یا کوتاهی صاحب اطلاعات حادث شود، صرفاً بر عهده وی است. کاربر بدین‌ وسیله موافقت می‌نماید هرگونه استفاده غیرمجاز از حساب کاربری و کلمه عبور خود یا هرگونه اقدام مخل امنیت را سریعاً به هیروباکس اطلاع دهد. تا زمانی که اطلاع‌رسانی به هیروباکس انجام‌نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام‌شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.

۷- کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کند و مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی نسبت به خدمات مربوط به هیروباکس انجام می‌شود به عهدۀ کاربری که اطلاعات هویتی وی ثبت شده است خواهد بود.

۸- مسئولیت‌های قانونی بهره‌برداری از خدمات هیروباکس در مورد کاربر شخص حقوقی، متوجه مدیران مجموعه‌های مذکور خواهد بود.

۹- کاربر همۀ داده‌پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده‌پیام‌های ارسال‌شده از ناحیۀ نامبرده غیرقابل استماع است.

۱۰- کاربر آگاه است با ثبت‌نام در سامانه هیروباکس، ممکن است در راستای معرفی محصولات و خدمات و یا اطلاع‌رسانی رویدادها، ایمیل و یا پیامی را از سامانه هیروباکس دریافت نماید.

۱۱- کاربر می‌پذیرد که هیروباکس ممکن است از طریق ارسال پیامک به شماره از قبل تعریف‌شده، یا ایمیل به نشانی اعلامی توسط کاربر در زمان احراز هویت، به‌عنوان راه ارتباطی هیروباکس با وی استفاده کند. کاربر آگاه است که احراز هویت ممکن است در بازه‌های زمانی که توسط هیروباکس تعیین می‌شود، صورت می‌گیرد.

۱- هیروباکس در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که عضویت یک کاربر می‌تواند برای هیروباکس یا سایر کاربران مطلوب نباشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات هیروباکس را دارد، این موضوع متعاقباً به اطلاع کاربر می‌رسد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچ‌گونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت. مهم‌ترین مصادیق این بند به‌نحوه غیر انحصاری به شرح زیر می‌باشد:

۱.۱- فروش و یا پخش محصولات هیروباکس به نحو مستقیم یا غیر مستقیم، در سایر پلتفرم‌ها و سایت‌ها، به سبب فعل یا ترک فعل کاربر؛

۱.۲- در صورتی که کاربر با ایمیل یا شماره متعلق به دیگری اقدام به ثبت‌نام در سامانه هیروباکس نماید؛

۱.۳- کاربر بیش از یک حساب کاربری داشته باشد؛

تبصره: در این حالت یکی از حساب‌ها به صلاحدید هیروباکس حذف و پنل کاربری مسدود می‌شود؛

۱.۴- هرگونه اقدامی از سوی کاربر که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار هیروباکس شود؛

۱.۵- توهین و یا افترا زدن به  هیروباکس یا سایر کاربران به هر نحو (از جمله به نحو غیر انحصاری از طریق پنل کاربری کاربر یا در فضای مجازی)

۱.۶- به سبب اعمال مفاد بخش حاضر حساب کاربری کاربر مسدود شده باشد، ولیکن مجددا اقدام به افتتاح حساب کاربری نماید؛

۱.۷- هرگونه تبلیغ سرویس های دیگر و ایجاد بحث در مورد سایر سرویس ها از طریق پنل کاربری کاربر در وب‌سایت و سایر کانال های ارتباطی هیروباکس.

۲- کاربر می‌پذیرد در صورتی که حساب کاربری به سبب یکی از موارد فوق‌الذکر مسدود شود، افتتاح مجدد حساب کاربری در هیروباکس (غیر از بخش 1.4 ماده حاضر که یکی از حساب‌های کاربری پابرجا خواهد ماند)، دانلود مجدد کلیه سفارش های ثبت شده و پشتیبانی خدماتی که از طریق حساب کاربری مسدود شده صورت گرفته است، امکان نخواهد داشت. کاربر بدین‌وسیله هرگونه ادعایی را در این مورد از خود سلب و اسقاط می‌نماید.

۳- در صورتی که کاربر از سامانه هیروباکس، محصولی را خریداری نکرده باشد، هیروباکس می‌تواند بدون هیچ دلیلی حساب کاربری وی را با ارسال اطلاعیه طبق بخش “ک- ارتباطات الکترونیکی” مسدود نماید و دسترسی کاربر مذکور به خدمات هیروباکس را حذف نماید.

۴- در صورتی که به هر دلیل دیگری حساب کاربری کاربر، مسدود شود، مقررات این ماده اعمال خواهد شد.

۱- کلیه محتوای سامانه هیروباکس و طراحی ظاهری آن (feel and look) از جمله علائم تجاری، لوگو، قالب سایت، اثراتی که تحت حمایت قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 1347 هستند، متن، گرافیک، دکمه‌ها، تصاویر، صداها، کلیپ‌های تصویری، دادهای گردآوری‌شده و نرم‌افزار، متعلق به هیروباکس و یا فروشندگان بنا به مورد و تحت حمایت قوانین جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون تجارت الکترونیکی مصوب 1382، قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 1347 و قانون جرائم رایانه‌ای مصوب 1388 است.

۲- علائم تجاري موجود در سایت هیروباکس چه ثبت‌شده باشند یا خیر، متعلق به هیروباکس است و به‌موجب قرارداد حاضر هیچ مجوزی برای استفاده از آن‌ها داده نشده است و نمی‌توان بدون رضایت کتبی از هیروباکس بنا به مقتضی استفاده نمود.

۳- هیروباکس متذکر می‌شود که تمام حقوق مالکیت فکری متعلق به آن محفوظ است و اموال فکری متعلق به هیروباکس است.

۴- همه مطالب در دسترس از طریق سامانه هیروباکس، جزئی از اموال هیروباکس محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار هیروباکس است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای هیروباکس محفوظ می‏‌دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از مطالب و اطلاعات موجود در سامانه هیروباکس صرفاً با مقاصد شخصی و با حفظ نام هیروباکس هستند.

۱- به‌طور کلی محیط اینترنت به همان میزان سایر محیط‌های ارتباطی مانند پست، دورنگار و تلفن برای انتقال اطلاعات محرمانه امنیت دارد. در کلیه این محیط‌ها ممکن است اطلاعات استراق سمع شوند. به همین دلیل ضمن آنکه هیروباکس تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن برای نگهداری و تبادل اطلاعات به‌صورت محرمانه می‌نماید، بااین‌حال از جانب احتیاط از خریداران و کاربران می‌خواهد که همیشه ارتباطات آنلاین اینترنتی خود را ناامن فرض نمایند. هیروباکس هیچ‌گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهای خود با جاهای دیگر را نمی‌پذیرد.

۲- هیروباکس با تدابیر امنیتی خود مسئول حفظ امنیت پایه سرویس‌های خود است.

۳- هیروباکس مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی از نرم‌افزارها و یا برنامه‌های مورداستفاده کاربر ندارد.

۴- هیروباکس مسئولیتی نسبت به امنیت تبادل داده مابین خریدار و سرورهای بانکی ندارد.

۵- هیروباکس مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور حساب کاربری خریدار توسط اشخاص ثالث ندارد.

۶- هیروباکس موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده‌های موجود در حساب کاربری خریدار است و همچنین آن را در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد.

۷- هیروباکس تلاش خود را برای حصول بالاترین سطح امنیت ممکن برای حساب کاربری خریداران و کاربران انجام می‌دهد از این‌ رو هیروباکس نسبت به اموری که در حیطه مسئولیت خریدار و کاربر از لحاظ نگهداری امنیت حساب خود است مسئولیتی ندارد.

۱- هیروباکس منتهای تلاش خود را برای قرار گرفتن محتوای صحیح و یکنواخت می‌نماید ولیکن هیروباکس، مدیران، کارکنان یا نماینده آن تضمینی در رابطه سامانه هیروباکس یا محتوای آن ازجمله از جهت صحت، کامل بودن، قابل‌اتکا بودن آن‌ها نمی‌دهند؛ آن‌ها بابت خساراتی که به سبب افشای اطلاعات خطاها، اشتباهات و باگ‌های استفاده از سامانه هیروباکس به کاربران وارد می‌شود، مسئولیتی نخواهند داشت. همچنین هیروباکس هیچ‌گونه مسئولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت خود، سرویس های تحت پوشش و یا لینک‏‌های مرده نمی‌‏پذیرد و تحت هیچ شرایطی مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد سایت را که می‌تواند ناشی از عوامل طبیعی، نیروی انسانی، مشکلات اینترنتى،تحریم های بین المللی، مسائل مربوط به فیلترینگ،محدود شدن ارائه خدمات سرویس ها به کاربران ایرانی، اعمال محدودیت روی حساب های کاربری در سایت های تحت پوشش، خرابی تجهیزات کامپیوتری، مخابراتی و غیره باشد بر عهده ندارد و کاربر به ریسک خود از این وب‌سایت استفاده می‌نماید.

۲- خدمات هیروباکس به همان شکلی که هستند ارائه می‌شوند و هیچ‌گونه تضمین صریح و ضمنی شامل آن‌ها نمی‌گردد. هیروباکس هیچ‌گونه ضمانتی مانند بی‌عیب بودن و امنیت و …خدمات سامانه هیروباکس نمی‌دهد. همه ضمانت‌های کتبی و شفاهی در مورد خدمات هیروباکس که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار است. هیروباکس تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن اطلاعات سایت شما) نخواهد بود.

۳- سقف خسارات اثبات‌شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از انواع خدمات و محصولات، حداکثر معادل هزینه پرداختی آن محصول توسط خریدار بوده و هیروباکس هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت.

۴- در صورت بروز هرگونه ایراد فنی، تحریم های بین المللی، قوانین کپی رایت، مشکلات شارژ حساب های هیروباکس در سرویس های تحت پوشش، اعمال محدودیت روی حساب های کاربری در سایت های تحت پوشش و اختلالات داخلی اینترنت که بر روی ارائه خدمات هیروباکس تاثیرگذار باشد و امکان دانلود فایل از یک (یا چند) سرویس تحت پوشش فراهم نباشد هیروباکس این اجازه را دارد که سرویس مورد نظر را برای همیشه از دسترس خارج کند که در این شرایط سرویس و شارژ جایگزین مشمول قوانین بخش “ف- شرایط مرجوعی محصولات” خواهد شد.

۵- هیروباکس هیچگونه مسئولیتی در قبال ویژگی ها و ساختارهای فایل های گرافیکی، ویدیویی،موزیک و … ندارد و کاربر در هنگام ثبت سفارش باید به جزئیات و ویژگی های فایل ها دقت کند و در صورت وجود مغایرت در ویژگی های فایل ها، هیروباکس هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

۶- هیروباکس در قبال محتوای دانلودی کاربر و چگونگی استفاده از فایل ها مسئولیتی ندارد و در صورت بروز هرگونه مشکلی در این خصوص، تمام مسئولیت به عهده ی کاربر خواهد بود.

کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا در ارتباط با آن از جمله در خصوص انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن ابتدا از طریق مذاکره طرفین حل و فصل خواهد شد. در صورت عدم انجام مذاکرات، و یا عدم حصول نتیجه ظرف یک‌ماه پس از بروز اختلاف، هر یک از طرفین ‌می توانند اختلاف را به مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران ارجاع نمایند که مطابق آئین داوری آن مرکز بصورت قطعی و لازم الاجراء حل و فصل گردد. داور علاوه بر مقررات حاکم، عرف تجاری ذیربط را نیز مراعات خواهد نمود. شرط داوری حاضر، موافقتنامه‌ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می‌شود و در هر حال لازم الاجراء است.

کلیه مکاتبات الکترونیکی میان کاربران با هیروباکس در کانال های ارتباطی هیروباکس با کاربر اعم از پیام کوتاه روی شماره همراه در حساب کاربری ایشان و ایمیل های رسمی هیروباکس از جمله hello@herobox.ir صورت می‌گیرد. کاربر می‌پذیرد ارسال هرگونه اطلاعیه و ابلاغیه از طریق این سیستم به منزله ابلاغ تلقی می‌گردد.

1- هزینه دریافت فایل از کلیه سرویس های تحت پوشش هیروباکس با توجه به پیچیدگی های فنی دانلود فایل، هزینه های اشتراک در سایت های تحت پوشش، هزینه های ذخیره سازی فایل ها و سایر موارد، مشخص شده و قیمت گذاری بر مبنای هیروشارژ (اعتبار موجود در حساب کاربری) تعیین می گردد.

2- قیمت محصولات با توجه به شرایط و تصمیم هیروباکس در هر زمان امکان کاهش یا افزایش خواهد داشت و اعتبارهای خریداری شده برای ثبت سفارش با قیمت های جدید قابل استفاده خواهند بود و کاربر حق هیچگونه اعتراضی نسبت به تغییر قیمت ها در مقایسه با زمان تهیه اعتبار در حساب کاربری ندارد.

۱- درصورتی‌که کاربر با کلاهبرداری رایانه‌ای، نفوذ غیرمجاز، سوءاستفاده از ضعف های احتمالی یا سایر جرایم رایانه‌ای یا بدون اخذ مجوز و یا به‌واسطه اطلاعات حساب بانکی و کارت‌بانکی شخص ثالث اقدام به خرید محصول یا شارژ حساب کاربری نماید و بدین سبب هیروباکس متحمل خسارت از جمله به نحو غیر انحصاری پرداخت هزینه اخذ وکیل، هزینه رفت‌وآمد به مراجع رسیدگی و هزینه دادرسی گردد و یا به پرداخت مبلغی محکوم گردد، کاربر مکلف به پرداخت 10 برابر هزینه‌های صورت گرفته به هیروباکس خواهد بود.

۲- امکان بازگشت وجه شارژهای انجام‌شده در کیف پول به‌هیچ‌وجه وجود ندارد. در این راستا کاربر می‌پذیرد در صورت برقرار بودن شرایط مرجوعی محصول طبق مفاد قرارداد حاضر در بخش “ف- شرایط مرجوعی محصولات” تعهد به بازگشت وجه ظرف 6 روز پس از تاریخ قبول مرجوعی، فقط به‌صورت شارژ کیف پول انجام‌شده و کاربر می‌تواند محصول دیگری را از هیروباکس سفارش دهد و دانلود نماید.

3- اعتبار (هیرو شارژ) خریداری شده توسط کاربران دارای ویژگی های مختلفی همچون مدت اعتبار و محدودیت در محصول یا محدودیت سرویس تحت پوشش است و کاربر با آگاهی کامل از ویژگی ها نسبت به خرید اعتبار اقدام می کند و پس از تهیه هیرو شارژ حق هیچگونه اعتراضی نسبت به ویژگی های موجود روی اعتبار خریداری شده را از خود سلب می کند.

4- اعتبار دانلود رایگان، کارت هدیه و هدیه دعوت از دوستان، اعتباری است که به صورت رایگان توسط هیروباکس به مناسبت ها و شرایط مختلف با ویژگی های مشخص در اختیار کاربر قرار میگیرد و هیروباکس مختار است به صلاحدید خود در هر زمان نسبت به حذف این نوع اعتبار اقدام کند. 

5- کلیه اعتبارهای فاقد محدودیت زمانی حداکثر می باید تا یکسال (گذشت 365 روز پس از زمان خرید اعتبار) مصرف شوند و بعد از گذشت این مدت، اعتبار منقضی شده و از حساب کاربر کسر می گردد.

۱- پس از پرداخت مبلغ توسط خریدار و شارژ حساب کاربری و در ادامه با ثبت سفارش دانلود فایل، مراحل دانلود طی می شود و زمانی که لینک دانلود فایل آماده تحویل شدن به کاربر است، لینک دانلود در حساب کاربری خریدار درج می‌شود. هیروباکس فقط برای 7 روز امکان نگه داری فایل را دارد و کاربر موظف است فایل درخواستی خود را در این بازه زمانی دانلود و روی رسانه های ذخیره سازی متعلق به خود ذخیره کند و پس از این مدت، کاربر برای دانلود فایل باید مراحل ثبت سفارش را مجدد طی کند و از شارژ حساب کاربری خود استفاده کند. 

عدم دسترسی خریدار به لینک دانلود یا وجود مشکل در دانلود محصول، مانع تحویل محصول نمی‌گردد و خریدار ضمن اعلام مشکل در تیکت پشتیبانی، می‌باید حداقل 24 ساعت منتظر بماند تا مشکل رفع شود و لینک سالم برای ایشان ارسال گردد. در صورت عدم ارسال لینک دانلود توسط هیروباکس برای کاربر، سفارش مشمول قوانین مرجوعی در بخش “ف- شرایط مرجوعی محصولات” می شود.

۲- کلیه سفارش‌هایی که وضعیت آن‌ها به تکمیل‌شده تغییریافته باشد در اسرع وقت به‌صورت فایل‌های دانلودی در حساب کاربری خریدار قابل‌مشاهده و استفاده خواهند بود. در صورت بروز مشکلات فنی، حداکثر زمان تحویل لینک‌های دانلود مربوط به سفارش 24 ساعت کاری خواهد بود.

۳- خریدار درصورتی‌که در بازه زمانی حداکثر زمان تحویل، لینک محصول را دریافت ننماید، موظف است حداکثر 24 ساعت پس از پایان زمان تحویل مجاز، مراتب را توسط راه های ارتباط با پشتیبانی، به بخش فروش هیروباکس اعلام نماید. در غیر این صورت ادعایی در این خصوص مسموع نیست.

۴- در صورت بروز شرایط ویژه فنی و یا محدودیت‌هایی که تحویل در زمان مقرر آن انجام نشود، هیروباکس مجاز به افزایش زمان تحویل سرویس تا ٢ برابر خواهد بود.

۵- خریدار حق درخواست لغو سفارش خریداری‌شده را نخواهد داشت.

۶- هیروباکس مسئولیتی در قبال عدم تطابق با نیاز و یا عدم استفاده خریدار از محصول خریداری‌شده و تحویل‌شده را ندارد.

۱- شرایط فایل ها در بخش جزئیات فایل ها در سرویس ارائه دهنده به نحو کامل درج‌شده است و هیروباکس در خصوص موارد ذکر نشده تعهدی ندارد. هیروباکس صرفا فایل قابل دانلود در سرویس پشتیبانی شده را دریافت کرده و پس از ذخیره سازی روی سرورهای خود، لینک دانلود را در اختیار کاربر قرار می دهد.
تبصره: در سرویس envato elements، فایل هایی که در دسته بندی 3D قرار دارند و به صورت سه بعدی پردازش (rendering) شده اند، تنها به صورت پیش نمایش ارائه شده و در همان زاویه اولیه به نمایش درآمده در سرویس envato قابل تحویل هستند.

۱- ارائه خدمات پشتیبانی، توسط تیم پشتیبانی هیروباکس و از طریق راه های ارتباطی پشتیبانی هیروباکس (ایمیل و تلفن در روزها و ساعات کاری بجز تعطیلات رسمی) در خصوص مشکلات مربوط به عملکرد خدمات و اختلال در فرآیند ثبت سفارش هیروباکس است و هیچگونه آموزش درباره نحوه استفاده، ابزارهای لازم و سایر موارد مرتبط با فایل های دانلودی را شامل نمی شود.

۲- پشتیبانی هیروباکس، سوالات کاربران را حداکثر تا 24 ساعت (در روزهای کاری) پاسخ می دهد.

1- مستفاد از ماده 37 قانون تجارت الکترونیکی و بند ه ماده 1 آیین‌نامه اجرایی مواد ۳۸ و ۴۲ قانون تجارت الکترونیکی، مقررات مرجوعی مشمول محصولات هیروباکس که بنا بر طبیعت آن‌ها امکان باز پس دادن آن‌ها وجود ندارد نمی‌شود، اما هیروباکس در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کننده در صورت تحقق یکی از موارد زیر، هیروباکس مجوز بهره‌برداری از محصول خریداری‌شده را لغو و مبلغ پرداخت‌شده را به کیف پول خریدار مسترد می‌نماید:

– عدم رفع مشکل فنی در لینک دانلود فایل خریداری شده توسط کاربر پس از گذشت مدت زمان 48 ساعت کاری

تبصره: مرجوعی به دلیل مشکل فنی در لینک دانلود صرفا در شرایطی است که طی مدت 7 روز، بطور کامل فایل مربوطه دارای مشکل فنی بوده باشد و چنانچه فقط یکبار دانلود فایل صورت گرفته باشد مرجوعی امکان پذیر نخواهد بود.

– وجود مشکل فنی در تکمیل سفارش کاربر پس از گذشت حداکثر یک ساعت

تبصره: در صورت وقوع شرایط فوق، سفارش بصورت خودکار مرجوع شده و اعتبار کسر شده از حساب کاربر، به کیف پول حساب کاربری مرجوع شده و تا مدت 7 روز برای دانلود فایل جایگزین یا ثبت سفارش جایگزین معتبر است. 

– توقف خدمات دهی هریک از سرویس های تحت پوشش به مدت بیش از 7 روز که منجر به عدم امکان استفاده از اعتبار خریداری شده محدود به همان سرویس بشود.

تبصره: در صورت توقف خدمات دهی هریک از سرویس ها به مدت بیش از 7 روز، در صورتی که اعتبار خریداری شده توسط کاربر فقط محدود به همان سرویس بوده باشد با توجه به عدم امکان استفاده از آن سرویس، پس از ارسال درخواست کاربر، امکان تبدیل اعتبار باقیمانده در حساب کاربری به همان میزان با حفظ کلیه ویژگی ها بجز محصول قابل استفاده، وجود دارد و کاربر می تواند پس از تبدیل اعتبار به اعتبار قابل استفاده برای سایر محصولات، از اعتبار موجود برای دریافت فایل از سایر سرویس های تحت پوشش استفاده کند.

2- با توجه به بند 1 ماده حاضر و به‌منظور تائید بیشتر، در صورت تحقق موارد زیر یا موارد مشابه امکان مرجوع نمودن سفارش دانلود فایل یا افزایش اعتبار امکان‌پذیر نیست:

– ثبت لینک/درخواست/خرید اشتباه؛

– ثبت لینک/درخواست/خرید تکراری؛

– حذف تخفیف ها و قیمت های فروش ویژه یا مناسبتی و حراجی که به دلخواه هیروباکس در بازه های زمانی مختلف روی سامانه هیروباکس فعال می شوند

– عدم توجه به توضیحات و امکانات فایل مورد درخواست؛

– عدم توجه به نیازمندی‌های لازم جهت نصب و استفاده از فایل مورد درخواست که در توضیحات آن در سایت منبع درج‌شده است؛

–  عدم توانایی در استفاده از فایل درخواستی به دلیل ضعف دانش فنی؛

– عدم تجهیز به نیازهای مورد نظر شما در شرایطی که در توضیحات محصول نیز این امکانات درج نشده باشد؛

– عدم نیاز به فایل؛

– عدم استفاده از فایل؛

– پس از سپری شدن 7 روز از تاریخ و ساعت تکمیل سفارش، کلیه ‌بندهای مرجوعی محصول لغو می‌گردد.

– شرایط و ضوابط خاصی که برای سرویس تحت پوشش هیروباکس در توضیحات ثبت سفارش، قوانین سایت و یا در توضیحات شرایط خرید شارژهای حساب کاربری در زمان ثبت سفارش (دریافت فایل یا سفارش افزایش اعتبار هیروشارژ) درج شده است.

۱- کاربر بایستی پیش از خرید حتما به کیفیت فایل، ویژگی های فایل، فرمت فایل، هزینه ثبت سفارش فایل، دقت فرماید.

۲- در صورت وجود فایل معیوب و همچنین فایلی که دارای مشکل باشد هیروباکس مسئولیتی نخواهد داشت.

۳- هرگونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار هیروباکس شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و هیروباکس حق غیرفعال نمودن کاربران و اقدام قانونی علیه نامبردگان را جهت مطالبۀ خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت. انتشار مطالب غیر واقع از سامانه هیروباکس و یا هر یک از خدمات آن نیز مشمول این بند می‌گردد. کاربر می‌پذیرد در صورت نقض تعهد حاضر موظف است مبلغ دویست میلیون ریال به سبب نقض تعهد قراردادی به هیروباکس بپردازد. این بند نافی حق هیروباکس برای اقدام به پیگیری‌های کیفری یا حقوقی جهت احقاق حق نیز نمی‌باشد.

۴- کاربر متعهد است طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران از سامانه هیروباکس استفاده نماید. درصورتی‌که به سبب عدم رعایت قوانین و قرارداد حاضر توسط کاربر، هیروباکس ملزم به پرداخت مبالغی به مراجع قضایی، اداری، دولتی، سایر مراجع یا به اشخاص ثالث گردد ( ازجمله هزینه‌های دادرسی و هزینه اخذ وکیل)، کاربر موظف است کلیه مبالغ پرداخت‌شده را به هیروباکس پرداخت نماید.

۵- تمامی اطلاعات کاربران به‌عنوان اطلاعات محرمانه نزد هیروباکس محافظت‌شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام قضایی ذیصلاح. بنابراین در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، هیروباکس مکلف به ارائه اطلاعات کاربران به مراجع مذکور است،

۶- کاربر متعهد است به درخواست هیروباکس، درصورتی‌که هیروباکس به سبب نقض این قرارداد توسط کاربر، دعوایی را علیه وی یا شخص ثالث طرح نماید، هزینه‌هایی را که به این سبب متحمل می‌شود، ازجمله به‌نحو غیر انحصاری هزینه‌های دادرسی و حق‌الزحمه وکیل را پرداخت نماید.

۷- این شرایط و ضوابط و سایر اطلاعیه‌های حقوقی که هیروباکس در سامانه هیروباکس منتشر می‌سازد، رابطه‌ی قراردادی را در رابطه با وب‌سایت هیروباکس میان کاربر و هیروباکس به وجود می‌آورند. درصورتی‌که یک یا چند بند از بندهای این قرارداد به هر دلیلي بی‌اعتبار، غیرقانوني و یا غیرقابل اجرا باشد، این عدم اعتبار، غیرقانونی بودن و یا غیرقابل اجرا بودن نباید بر دیگر مفاد این قرارداد تأثیر بگذارد و این قرارداد باید طوری تعبیر شود که گویي چنین ماده بی‌اعتبار، غیرقانوني و یا غیرقابل اجرایي در آن وجود ندارد؛ همچنین قرارداد باید در حد امکان بر اساس شرایط و هدف اصلی‌اش اجرا گردد.

۸- هیروباکس می‌تواند قرارداد حاضر را به صلاحدید خود و در هر زمان تغییر دهد. قرارداد اصلاح‌شده فوراً پس از قرار گرفتن بر روی وب‌سایت یا در زمانی که هیروباکس تعیین می‌نماید، لازم‌الاجرا خواهد شد و کاربر مسئولیت بررسی به‌روزرسانی احتمالی قرارداد را بر عهده دارد. این تغییر از طریق پیامک، پنل کاربری یا ایمیل به اطلاع کاربر رسیده و استمرار استفاده از سامانه، پس از لازم الاجرا شدن این تغییرات به منزله قبول آن است . هیروباکس درصورتی‌که بخواهد تغییر اساسی را در قرارداد صورت دهد، 10 روز پیش از قرار گرفتن آن در وب‌سایت، اطلاعیه اصلاح قرارداد را در وب‌سایت قرار خواهد داد و کاربر در صورت مخالفت با آن، صرفاً می‌تواند خرید از سامانه هیروباکس را متوقف نماید و با ارسال درخواست خود به هیروباکس اطلاع دهد. در این‌صورت کاربر حق خرید هیچ محصولی را از هیروباکس ندارد. مفاد قرارداد حاضر بدون اعمال اصلاحات، صرفا در خصوص محصولات خریداری شده، تا زمان انقضای مدت قرارداد پابرجا خواهد بود ولیکن پس از خاتمه مدت قرارداد، قرارداد تمدید نخواهد شد و حساب کاربری کاربر موصوف مسدود خواهد شد. در هر صورت هیروباکس مسئول خساراتی که به سبب اصلاح یا توقف وب‌سایت هیروباکس، به کاربر یا شخص ثالث وارد می‌شود نخواهد بود.

۹- کاربر اظهار می‌دارد که این قرارداد را خوانده و فهمیده است و موافقت می‌نماید که مفاد و شروط آن برای او لازم‌الاجرا است. همچنین کاربر موافقت می‌نماید که این قرارداد تنها توافقنامه کامل میان هیروباکس و کاربر است و هر توافق کتبی یا شفاهی دیگری سابق بر آن‌که در رابطه با خدمات سامانه هیروباکس است، ملغی است

کاربر اظهار می‌دارد که این قرارداد را خوانده و فهمیده است و موافقت می‌نماید که مفاد و شروط آن برای او لازم‌الاجرا است. همچنین کاربر موافقت می‌نماید که این قرارداد تنها توافقنامه کامل میان هیروباکس و کاربر است و هر توافق کتبی یا شفاهی دیگری سابق بر آن‌که در رابطه با خدمات سامانه هیروباکس است، ملغی است.